17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 czerwca 2018

Wystartował Piotr Mulkowski

O godzinie 19 przed śremskim Ratuszem odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono, iż Piotr Mulkowski jest oficjalnie śremskim kandydatem na burmistrza Śremu.

Konferencję rozpoczął Radosław Łucka, przewodniczący Komietu Obywatelskiego. Oznajmił, iż lokalnej społeczności dla zbudowania silnego samorządu potrzebny jest dialog i współpraca wielu środowisk. Wyrazem tego, Piotr Mulkowski jest współnym na burmistrza: KO, Współnego Śremu i radnych niezrzeszonych.

Poniżej materiał z konferencji.

 

Nadchodzące Dni Śremu to nie tylko okazja do świętowania, ale także doskonały moment na rozpoczęcie rozmowy na temat przyszłości naszego miasta. Wierzymy, że siła tkwi w mocnym zespole, dlatego z dumą ogłaszamy porozumienie radnych Komitetu Obywatelskiego, Wspólnego Śremu oraz radnych niezależnych. Pierwszym efektem tego porozumienia jest wybór wspólnego kandydata na burmistrza – jest nim Piotr Mulkowski, radny miejski oraz dyrektor liceum ogólnokształcącego.

Piotr Mulkowski ma 53 lata. Od urodzenia mieszka w Śremie. Ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza z Poznaniu, a także podyplomowe studia z Zarządzania, Pomiaru Dydaktycznego oraz Informatyki. Praktycznie od początku kariery zawodowej jest związany z oświatą. Był dyrektorem szkoły podstawowej, a obecnie jest dyrektorem liceum ogólnokształcącego. W swojej codziennej pracy stawia na identyfikację wyzwań, jakie niesie za sobą przyszłość, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań oraz dawanie młodym ludziom jak najlepszych warunków do rozwoju. Teraz chciałby, aby nasze miasto funkcjonowało w ten sam sposób.

 

Zanim ogłosimy konkretne założenia programowe naszego porozumienia chcemy przeprowadzić szerokie konsultacje z mieszkańcami. Nie chcemy rozpocząć naszej pracy na rzecz poprawy sytuacji w mieście od ogłaszania haseł czy składania obietnic. Najpierw chcemy wsłuchać się w głos mieszkańców, aby przekonać się, czy nasza diagnoza sytuacji w mieście jest bliska ich ocenom i marzeniom związanym z przyszłością Śremu. – powiedział kandydat na burmistrza, Piotr Mulkowski

 

Połączyło nas wspólne przekonanie, że Śrem zasługuje na dużo skuteczniejsze władze. Jest kilka obszarów, które ewidentnie wymagają poprawy: wykorzystywanie środków zewnętrznych, zagospodarowanie przestrzenne, zarządzanie budżetem miasta, kontrola nad spółkami miejskimi, a także problemy komunikacyjne. O innych bolączkach miasta oraz o możliwych rozwiązaniach tych kwestii chcemy najpierw porozmawiać z mieszkańcami. Dlatego w najbliższych tygodniach postawimy na bezpośrednie spotkania ze śremianami oraz stworzymy miejsce, gdzie będą mogli oni również przesyłać swoje pomysły przez internet.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
super promocja
270,00
Bluza EVERLAST
105 - 20%
super promocja
369,00
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie