17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 lutego 2018

VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej

W sobotę 3 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się VIII Powiatowy Przegląd Piosenki Romantycznej pod patronatem Burmistrza Śremu. W przeglądzie wzięło udział siedemdziesięciu wykonawców z kilkunastu szkół powiatu śremskiego. Organizatorami przeglądu są nauczyciele SP5- pani Barbara Hejne, pani Alina Niemier i pan Leszek Wawrzynowicz- oraz Klub „Relax” z panem Wojciechem Majchrzakiem. Nagrody ufundowali: Gmina Śrem, Klub Relax i Szkoła Podstawowa nr 5. Jury w składzie: Karolina Ankudowicz – przewodnicząca, Tadeusz Warot, Tadeusz Polowczyk, Anna Rymaniak wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Antonina Staszak ze Szkoły Podstawowej nr 4, która wykonała piosenkę Ani Dąbrowskiej „Porady na zdrady”. Drugie miejsce przyznano Julii Stachowiak- także z Czwórki- za piosenkę „Chcę tu zostać”(z repertuaru Farby), a trzecie- Marcie Wyrzykiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, za wykonanie piosenki Michała Bajora „Taka miłość w sam raz”.

W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Kornelia Wożniak ze Szkoły Podstawowej nr 4 piosenką Oliwii Wieczorek „Nie zapomnij”. Drugie miejsce zajął Mikołaja Gadomski z Książa, który zaśpiewał piosenkę „Twych oczu blask” z musicalu „Romeo i Julia”(Centrum Kultury Książ Wlkp.), a trzecie- Amelia Jankowiak ze Szkoły Podstawowej nr 6 z piosenkę „Dancing on my Own”. W tej kategorii komisja przyznała również wyróżnienia: Zespołowi Wokalnemu Studia Melody za utwór „Z Tobą nie umiem wygrać” z repertuaru Ani Dąbrowskiej, Zespołowi Quercus Fortis ze szkoły w Dąbrowie za „Psalm dla Ciebie” oraz Ninie Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej Kawalerów Orderu Uśmiechu, za piosenkę „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król Lew”.

W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych wygrała Olga Menzel ze Szkoły Podstawowej nr 2 piosenką „No One” z repertuaru Alicji Keys. Druga była Gabriela Brzozowska ze szkoły katolickiej, która zaśpiewała piosenkę „Beznadziejnie Wierna” z repertuaru Grease. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Wróbel ze szkoły w Dąbrowie, za wykonanie piosenki „Cały świat” z repertuaru Ewy Bem.

Wyróżniono dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5- Aleksandrę Giełdę za „Say something” z repertuaru A Great Big World i Christny Aquilera oraz Jagodę Stępa za piosenkę „Ta sama chwila”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Julia Trawińska z Liceum Ogólnokształcącego w Śremie za wykonanie piosenki Adel „When We Were Young”. Drugie- Jakub Brzozowski(LO) za piosenkę autorską „Księżyc”, natomiast trzecie- Weronika Marciniak z ZSP, która zaśpiewała utwór „Zagubiony” z repertuaru Enej. Komisja przyznała również wyróżnienie Darii Dryer (ZSP) za „Ruchome piaski” z repertuaru Varius Manx.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureatom i ich opiekunom gratulujemy!

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
Bluza LONSDALE
95 - 20%
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
1200
44,25 30
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie