17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 listopada 2017

Świętowaliśmy niepodległość

Oficjalne obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele Garnizonowym z udziałem władz i wojska. Oprawę muzyczną zapewnił chór „Moniuszko” oraz Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego.

 Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz przy ulicy Cmentarnej, gdzie złożono hołd bohaterom powstania wielkopolskiego i odczytano apel poległych.

Dalsza część obchodów, poprzedzona przemarszem z udziałem żołnierzy, harcerzy, przedstawicieli służb mundurowych i władz odbyła się na rynku.

Wszystkich zgromadzonych przywitali naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek oraz wicestarosta Janusz  Przywara, który zwrócił uwagę na słabą frekwencję. Rzeczywiście, niewielu śremian pojawiło się na ryku. Ci, którzy zdecydowali się przyjść mogli obejrzeć poloneza odtańczonego przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a także spróbować rogali i grochówki przy akompaniamencie orkiestry. Atrakcję stanowiła możliwość obejrzenia z bliska pojazdów policji, straży pożarnej, a także batalionu chemicznego, z czego chętnie korzystali najmłodsi.

Przed godziną 15 rozpoczęły się biegi okolicznościowe w Parku Miejskim. W różnych kategoriach wiekowych wystartowało w sumie około 300 osób. W rywalizacji w kategorii open na dystansie 5 kilometrów najlepszy był Maciej Kaminik z czasem 16 minut i 56 sekund. Tego dnia jednak liczył się nie tylko czas, ale też danie wyrazu swojego przywiązania do Ojczyzny – wielu uczestników miało na sobie biało-czerwone atrybuty takie jak np. szaliki czy koszulki.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

MIX
59 49
280,00
super promocja
369,00
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
Bluza EVERLAST
105 - 20%
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie