21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 marca 2018

Święto Patrona

W piątek 2 marca Zespół szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie obchodził doroczne Święto Patrona. Zgodnie ze szkolną tradycją w pierwszym tygodniu marca, pamiętając o rocznicy urodzin patrona, uczniowie i nauczyciele spotykają się na wyjątkowej uroczystości.

Także w tym roku w sali gimnastycznej panowała uroczysta atmosfera. Ekonomikowi w świętowaniu towarzyszyli przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zwyczajem stało się, że Zespołowi Szkół Ekonomicznych w tym świątecznym dniu towarzyszą przedstawiciele instytucji, które śmiało możemy nazwać zaprzyjaźnionymi. Ekonomik jest szkołą, która od 24 lat funkcjonuje na śremskim rynku. Sukcesy i silna pozycja Szkoły są wynikiem nie tylko świetnej pracy dobrych nauczycieli i niezwykle utalentowanych uczniów, ale to także efekt wsparcia partnerów. Z Wyższą Szkołą Bankową Ekonomik współpracuje niemal od początku funkcjonowania placówki. Warto zauważyć, że WSB to równolatka Ekonomika. To pierwsza uczelnia wyższa, która wyszła naprzeciw potrzebom szkoły i doceniła jej absolwentów, fundując nagrody, czy czesne dla najlepszych uczniów kończących Ekonomik. Szczególnym gościem był rektor WSB prof. zw. dr hab. Józef Orczyk - śremianin z pochodzenia, absolwent śremskiego Liceum, honorowy obywatel Śremu, którego kariera naukowa oraz osiągnięcia społeczno - ekonomiczne budzą wielki podziw. Zebrani na piątkowej uroczystości z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat „Mózg sieciowy ucznia”. Autor wykładu – dr hab. Maciej Błaszak, to wykładowca m.in. Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Jego wystąpienie dotyczyło przede wszystkim możliwości ludzkiego umysłu i zaskakujących zdolności percepcyjnych. Piątkową uroczystość zakończył program artystyczny.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
44,25 30
1000
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os
1100
1100

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie