17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

18 maja 2018

Słowa a rzeczywistość

Piotr Mulkowski: Otrzymałem odpowiedź, iż faktycznie wniosku nie złożono

W roku 2015 i 2016, w czasie gorącej dyskusji związanej ze sprzedażą stadionu przy Zamenhofa, pojawiła się kwestia remontu ratusza. Na sam remont przeznaczone zostały środki w wysokości 6,5 miliona złotych. Pan Burmistrz w prasie, telewizji oraz spotkań z radnymi twierdził, iż wysokie nakłady zostaną zwrócone z pieniędzy zewnętrznych, był to sukces, który został osiągnięty dzięki działaniom naszego włodarza. Pozyskanie środków zewnętrznych wytracało argument o iście bizantyjskim podejściu do remontu.
W ubiegłym miesiącu poprosiłem o informacje, czy pieniądze za remont z ratusza zostały już zwrócone i na co je przeznaczono. Ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, iż żaden wniosek w tej sprawie nie był składany. W związku z tym złożyłem interpelację w tej sprawie aby upewnić się czy faktycznie informacja Pana Burmistrza o pozyskanych środkach to były tylko puste deklaracje. Otrzymałem odpowiedź, iż faktycznie wniosku nie złożono, gdyż regulamin konkursowy WRPO wykluczył taką możliwość. Jestem zatem ciekawy, na jakiej podstawie Pan Burmistrz twierdził, iż środki te uzyskał.
Teraz jesteśmy na etapie wizualizacji odnowy Starego Miasta – od wieży wodociągowej do kładki na Warcie. Niepoprawnym optymistom radzę zastanowić się zanim zaczną ostrzyć nożyczki do przecięcia wstęgi na kładce.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
88,00 PLN 80,00 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
OKAZJA !!!
345.000 PLN
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
1100

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie