17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 sierpnia 2018

Seniorka zbierała pieniądze na operację-jej wnuk przegrał większość na automatach

Do sądu trafi sprawa, w której pokrzywdzona jest starsza mieszkanka gminy Książ Wlkp. Kobieta straciła około 5000 złotych. Były to pieniądze zbierane na operację. Gotówkę podbierał seniorce wnuk, który większą część pieniędzy stracił grając na automatach. Natomiast 1000 złotych wymusili od niego znajomi, którzy grozili, że go pobiją.

30 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że starszej mieszkance gminy Książ Wlkp. ktoś z szafy z ubraniami ukradł około 5000 złotych, pieniądze przeznaczone na operację.

Od samego początku wszystko wskazywało na to, że sprawcą kradzieży jest wnuk seniorki, który u niej bywał.

Nieletni przyznał się do tego, że jak odwiedzał swoją babcię, to podbierał jej pieniądze, ale na początku utrzymywał, że był do tego zmuszany, bo dwóch znajomych z gminy Książ Wlkp. groziło, że go pobiją i dlatego kradł pieniądze swojej babci, a następnie całą gotówkę przekazywał znajomym, którzy mają 18 i 13 lat.

Ostatecznie okazało się, że znajomi faktycznie mu grozili i żądali pieniędzy, ale przekazał im 1000 złotych, natomiast pozostałe 4000 złotych zabrał dla siebie i stracił grając na automatach.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


/ Ewa Kasińska /

 
 
za: www.srem.policja.gov.pl
Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1200
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
58,00 PLN
1100
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
super promocja
270,00
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie