21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 kwietnia 2018

Rekolekcje wielkopostne w SP5

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie trwały od środy 21 do piątku 23 marca i były podzielone na grupy wiekowe. „Bądźcie ekologiczni! Nie zatruwajcie życia sobie i innym”- do tego wzywał młodzież podczas nauk rekolekcyjnych oo. franciszkanin.

Ogromne wrażenie zrobiło też świadectwo uzdrowionego i nawróconego narkomana Andrzeja Sowy "Koguta". Tylko jako cud da się wytłumaczyć przypadek całkowitego, nagłego uzdrowienia heroinisty, który od dziesięciu lat zażywał najbardziej wyniszczający organizm i uzależniający narkotyk. Wszystkim spodobało się przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną p. Barbary Hejne i p. Aliny Niemier oraz zespół wokalny p. Leszka Wawrzynowicza, mówiące o niebezpieczeństwach i pokusach czyhających na współczesną młodzież.

Odpowiedzi na to pytanie o zwyczaj zdobienia i święcenia palm wielkanocnych z kolei szukały dzieci z klas pierwszych. Wzięły też udział w konkursie plastycznym i oczywiście wysłuchały nauki rekolekcyjnej. Podsumowaniem rekolekcji była wspólna Msza święta.

 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

MIX
59 49
OKAZJA !!!
245.000 zł
SUPER PROMOCJA
129,99 110
super promocja
369,00
44,25 30
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
super promocja
270,00

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie