17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 maja 2018

Przewoził markowe wina z Francji i ukradł kilka butelek

Kryminalni ze Śremu zatrzymali 28-letniego złodzieja. Mężczyzna będąc kierowcą w jednej z firm przewoził, z Francji do Polski, transport win i ukradł kilka butelek tego alkoholu wartości 1100 złotych. Teraz czeka go sprawa w sądzie, ale zanim to nastąpi to zastosowano wobec niego tymczasowe zajęcie mienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że w jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu śremskiego pracuje kierowca, który w kwietniu br. przewoził, z Francji do Polski, paletę win. W transporcie było blisko 200 butelek tego alkoholu i mężczyzna ukradł kilka z nich.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia i 4 maja zatrzymali 28-latka, mieszkańca gminy Śrem, podejrzanego o kradzież. Mężczyzna przyznał się do tego, że kiedy przewoził wina z Francji i był już na terenie powiatu śremskiego, to zatrzymał się na jednym z parkingów i z przewożonego ładunku zabrał sobie 7 butelek różnych win.

Wartość tego skradzionego alkoholu to 1100 złotych. Okazało się, że złodziej jest też smakoszem skradzionego trunku, bo 3 butelki wina zdążył już wypić. Tak więc 4 pozostałe butelki funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu i przekazali pokrzywdzonym.

Złodzieja czeka teraz sprawa w sądzie, ale zanim to nastąpi to zastosowano wobec niego tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 2500 złotych na poczet przewidywanych kar.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 2 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1100
58,00 PLN
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
OKAZJA !!!
245.000 zł
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
TAJLANDIA-WYCIECZKA SUPER CENA!!!
6990,00 ZŁ 5689,00 ZŁ

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie