17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 lutego 2018

Poznajemy świat przez zmysły

Co to są zmysły? Jakie rodzaje zmysłów wyróżniamy i jaką rolę odgrywają w poznawaniu rzeczywistości? Na te pytania szukały odpowiedzi przedszkolaki z grupy „Słoneczniki’’ z Przedszkola nr 7 "Janka Wędrowniczka’’

W minionym tygodniu mieliśmy okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Dzieci z wielką radością na nowo odkrywały swoje zmysły poprzez różnego rodzaju doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. Jednak największą radość sprawiły dzieciom zabawy badawcze w trakcie poznawania zmysłów. Dzięki zmysłom odczuwamy przyjemność z jedzenia, wąchania kwiatów, oglądania bajek, słuchania piosenek. Dzieci nie zapomniały również o tym, że zmysły w niektórych sytuacjach ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem: dymem, zbliżającym się autem czy gorącymi napojami. Wspólnie odkrywaliśmy w jaki sposób te umiejętności pomagają nam poznawać otaczający nas świat. Pierwszym omawianym zmysłem był słuch. Dzieci słuchały odgłosów zwierząt , rozpoznawały je i nazywały.  Kolejnym poznanym zmysłem był dotyk. Dzieci dotykały różnych faktur oraz starały się określić jakie są w dotyku np.: szorstkie, gładkie, miękkie czy twarde.  Dzieci poznały również zmysł smaku , utrwalały sobie też jego rodzaje: kwaśny, słodki, słony oraz próbowały smak cytryny. Kolejnymi równie ważnymi zmysłami  poznanymi przez dzieci był wzrok i zmysł węchu – który odkrywaliśmy  wąchając zapachy perfum. Sprawiło to dzieciom dużo radości.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

super promocja
270,00
super promocja
369,00
900
1100
58,00 PLN
OKAZJA!!!
od 1024,00zł/os od 804,00 zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie