17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

02 sierpnia 2018

Policjanci wsparli charytatywną akcję na wodzie dla chorującego Szymona

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wsparli charytatywne przedsięwzięcie pn. „Płyniemy wzdłuż Jeziora Grzymisławskiego”. Celem akcji było wsparcie chorującego Szymona, który zbiera pieniądze na zakup windy do domu.

28 lipca br. kilkunastu świetnych pływaków wzięło udział w charytatywnej inicjatywie pn. „Płyniemy wzdłuż Jeziora Grzymisławskiego” zorganizowanej przez Macieja Galewskiego.

Uczestnicy wystartowali z Pinki i pokonali wpław całe Jezioro Grzymisławskie. Wyszli z wody dopiero na plaży miejskiej w Śremie. Tak więc każdy z nich przepłynął kilka kilometrów. A wszystko po to, aby wesprzeć zrzutkę internetową i pomóc choremu Szymonowi, który zbiera fundusze na zakup windy do domu.

Od początku z pływakami byli śremscy policjanci, którzy pełnią służbę na wodzie z wykorzystaniem policyjnej łodzi motorowej. Mundurowi pomogli w organizacji przedsięwzięcia, a w trakcie jego trwania, wspólnie z WOPR-em, eskortowali grupę płynących śmiałków. Byli gotowi w każdej chwili pomóc odważnym pływakom. Ostatecznie dzięki akcji zasilone zostało konto ze środkami dla Szymona.

Policjanci, którzy w weekendy do końca sierpnia br. będą dbali o bezpieczeństwo na Jeziorze Grzymisławskim to dzielnicowy z Jezioran mł. asp. Dawid Wojtkowski i policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. szt. Norbert Klaczyński. Mundurowi posiadają patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej i uprawnienia ratowników wodnych. Poza tym woda to ich pasja. Pełniąc służbę w patrolu wodnym zwracają uwagę przede wszystkim na te jednostki pływające, które stwarzają zagrożenie na wodzie, a także kontrolują stan trzeźwości pływających.

Tekst: Ewa Kasińska, foto: Ewa Kasińska


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

3,100.00 PLN
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
TAJLANDIA-WYCIECZKA SUPER CENA!!!
6990,00 ZŁ 5689,00 ZŁ
280,00
SUPER PROMOCJA!!!
890,00zł/os cena 719,00 zł/os
1800
SUPER PROMOCJA!!!
od 1177,00zł/os od 977,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie