17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

27 lipca 2018

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających dzieci

Policjanci i strażacy o różnych aspektach bezpieczeństwa rozmawiali z dziećmi, które wypoczywają na obozie w ośrodku „Serdeczna Osada” pod Śremem. Było o tym jak się zachować w czasie burzy, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak wypoczywać w wodzie i nad wodą oraz jak ważne dla pieszych są odblaski, a dla rowerzystów elementy obowiązkowego wyposażenia roweru. Obóz odwiedzili też dzielnicowi, którzy wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku w całym powiecie śremskim.

26 lipca br., punktualnie o godz. 13.00, w parafialnym ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym „Serdeczna Osada”, położonym między Mórką a Mełpinem, rozpoczął się uroczysty apel dla 76 dzieci, uczestników obozu artystycznego. Poprowadził go ks. kanonik Ryszard Adamczak proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie, a w „Serdecznej Osadzie” Komendant obozu. Natomiast wśród gości uczestniczących w apelu, którzy przyjechali odwiedzić obozowiczów byli strażacy, policjanci i strażnik miejski.

Po uroczystym apelu rozpoczęło się edukacyjne spotkanie dla wszystkich uczestników turnusu, którzy przyjechali do „Serdecznej Osady” z całego kraju. Najpierw głos zabrali strażacy, którzy mówili o tym, jak należy się zachować w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych np. burzy oraz jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W drugiej części spotkania głos zabrali policjanci, którzy rozpoczęli rozmowę z dziećmi od pytania: „Czy na obozie jest bezpiecznie?” Kiedy uczestnicy obozu zgodnie oświadczyli, że jest bezpiecznie, to funkcjonariusze mieli do nich kolejne pytanie, a mianowicie „Co ma wpływ na to, że jest bezpiecznie?” I po tym pytaniu rozpoczęła się rozmowa o różnych, ważnych aspektach bezpieczeństwa, m. in. wypoczynku bez przemocy rówieśniczej, w myśl zasad przekazywanych przez wychowawców i opiekunów. Mundurowi, realizując założenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, apelowali też o ostrożność w wodzie i nad wodą. Mówili o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów. Zwracali uwagę na to jak ważne dla pieszych są odblaski, a dla rowerzystów elementy obowiązkowego wyposażenia roweru. Utrwalali numery alarmowe, radzili jak się zachować w kontakcie z agresywnym psem. Po spotkaniu policjanci rozmawiali jeszcze z dziećmi, które podchodziły do nich, aby podzielić się swoimi różnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Warto też dodać, że tego samego dnia, ale w godzinach przedpołudniowych, obóz odwiedzili śremscy policjanci dzielnicowi, którzy z kolei wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku w całym powiecie śremskim.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
1400
44,00 PLN
1100
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
36 28

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie