17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

20 listopada 2017

Policjanci sprawdzili ponad 1000 zgłoszeń od internautów

Przez 14 miesięcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 1063 informacje od internautów. Aż 400 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 258 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.

Przypomnijmy, że od 20 września 2016r. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od mieszkańców, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.

Od 20 września 2016 roku do 17 listopada br., czyli przez blisko 14 miesięcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 1063 informacje od internautów. Aż 400 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 258 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania. W przypadku przekraczania dozwolonej prędkości ponad połowa zgłoszeń od internautów została przez policjantów potwierdzona, a w przypadku informacji o nieprawidłowym parkowaniu funkcjonariusze potwierdzili blisko połowę tych zgłoszeń.

Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam  ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 997.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl 

W załączeniu znajdują się szczegółowe dane z KMZB dot. powiatu śremskiego za okres 20.09.2016r. -17.11.2017r. przygotowane przez Wydział Prewencji KPP w Śremie.

/ EK /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
36 28
1100
1200
800
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
58,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie