21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

08 marca 2018

Podejrzany o znęcanie się nad rodzicami trafił do aresztu

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali mieszkańca gminy Książ Wlkp., który podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi rodzicami, mającymi 85 i 81 lat. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

2 stycznia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że 56-letni mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Książ Wlkp. fizycznie i psychicznie znęca się nad swoimi rodzicami, z którymi mieszka.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zebrali materiał dowodowy świadczący o agresywnych zachowaniach 56-latka wobec rodziców i 1 lutego br. mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący właśnie psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad starszymi osobami.

W toku prowadzonego postępowania, w ciągu ostatnich tygodni, zaczęły pojawiać się nowe, niepokojące okoliczności tej sprawy świadczące o nieprzewidywalnych zachowaniach 56-letniego mężczyzny, które zagrażały życiu i zdrowiu jego rodziców.

Tak więc, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym, którzy mają 85 i 81 lat, 6 marca br. kryminalni zatrzymali podejrzanego. A dziś na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami jest znany śremskiej Policji, był wcześniej notowany.

Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara do 5 lat więzienia.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
44,25 30
OKAZJA !!!
245.000 zł
Bluza EVERLAST
105 - 20%
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
800

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie