21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 marca 2018

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące stracił je pirat drogowy, który w Konarzycach kierując oplem pędził z prędkością 115 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

3 marca br., o godz. 16.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Konarzycach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Zafira. Kierujący autem, 49-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, pędził z prędkością 115 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

Przypominamy też, iż zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym policjanci zatrzymują prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Następnie Policja zatrzymane uprawnienia do kierowania przekazuje właściwemu Staroście, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.


/ EK /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1100
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
1800
44,00 PLN
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
1000
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie