17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

17 lipca 2018

Okazja czyni złodzieja

Z oczywistych względów latem chętniej siadamy na rower. W związku z tym rowerzyści o tej porze roku są integralną częścią drogowego krajobrazu. Niestety odnotowaliśmy też klika przypadków kradzieży tych jednośladów. Policjanci zauważają, że śremianie często nie zachowują podstawowych środków ostrożności, które mogłyby ich ustrzec przed działaniem amatorów cudzej własności. Nie twórzmy okazji dla złodzieja, włamywacza i innego przestępcy.

Wakacje rozleniwiają. Słoneczna aura niejednokrotnie osłabia naszą czujność. Dlatego policjanci  apelują o zachowanie podstawowych środków ostrożności, bo niestety „okazja czyni złodzieja”.

A przecież często wystarczy tylko zamknąć za sobą drzwi, czy też zwrócić uwagę tym, którzy ich nie zamykają. Wystarczy wykorzystać linkę, którą mamy przy naszych jednośladach i je zabezpieczyć. Wystarczy wnieść rower czy też wózek naszego malucha do mieszkania lub piwnicy. W sumie są to bardzo proste czynności,  a mogą uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności.

Nawet jeżeli do sklepu wchodzimy na chwilkę i rower pozostawiamy dosłownie na kilka minut, to warto pamiętać o jego zabezpieczeniu. Często nawet nie myślimy o tym, że ktoś może wykorzystać właśnie te 3 - 4 minuty braku naszej czujności.

 

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
1100
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
OKAZJA !!!
245.000 zł
1200

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie