21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

23 stycznia 2018

Mistrzowie Polski w Śremie i Manieczkach

W poniedziałek żużlowcy FOGO Unii Leszno odwiedzili dwie placówki oświatowe w powiecie śremskim. Pierwszą szkołą, do której zawitali była Szkoła Podstawowa nr 5 w Śremie. Po tej wizycie udali się do Manieczek.


Uczniowie wzięli udział w akcji „7 Życzeń”
W poniedziałek żużlowcy FOGO Unii Leszno odwiedzili dwie placówki oświatowe w powiecie śremskim. Pierwszą szkołą, do której zawitali była Szkoła Podstawowa nr 5 w Śremie. Po tej wizycie udali się do Manieczek.
Fani speedwaya spotkali się z Piotrem Pawlickim (kapitan), Jarosławem Hampelem, Januszem Kołodziejem, Dominikiem Kuberą, Bartoszem Smektałą, Szymonem Szlauderbachem, Viktorem Trofimovem i menadżerem leszczyńskich Byków Piotrem Baronem. Odwiedziny tuzów czarnego sportu z Leszna nacechowane były radosną, podniosłą i pełną entuzjazmu atmosferą. Bo niecodziennie ma się sposobność zobaczyć poza torem żużlowym, a nawet dotknąć, pozować do wspólnej fotgrafii, czy zdobyć autograf sportowca, który ma na swoim wiele spektakularnych sukcesów zdobytych nie tylko na arenie krajowych ale i zagranicznych turniejów.
Jednak zanim nadszedł moment, kiedy można było stanąć do wspólnej fotografii uczniowie śremskiej podstawówki powitali przybyłych gości gromkimi brawami, występami artystycznymi. Po nich żużlowcy, pokrótce, przedstawili się i opowiedzieli o swojej drodze na żużlowe tory. Choć każdego z nich była odmienna, to doprowadziła ich w te same miejsca. Wszyscy zaczynali od szkółek żużlowych, by zdobyć licencje i wreszcie móc rywalizować o najwyższe trofea, o jakie walczą żużlowcy z całego świata. Menadżer Piotr Baron w kilu słowach przedstawiał drużynę z Leszna. W swej oszczędnej wypowiedzi nie ukrywał satysfakcji, z jak wspaniałą ekipą przyszło mu pracować. Przypomniał także zasady jakie obowiązują w żużlu, w jakich zawodach startują. Nie omieszkał nadmienić, że żużlowcy z Leszna w minionym sezonie zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski. Wspomniał także o tym, że żużlowcy nierzadko startują w kilku ligach, głównie w Europie. Wzmiankował także o momencie, kiedy można rozpocząć przygodę z żużlem. Okazało się, że do szkółki żużlowej można zapisać się już w wieku sześciu lat. W tym samym miejscu nie omieszkał przybliżyć jak ciężka praca czeka każdego żużlowca przed rozpoczęciem sezonu startowego. Zima nie jest martwym czasem. Jest to okres, kiedy sportowiec trenujący czarny sport musi wylać ogrom potu na halach sportowych.
Żużlowcy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, których nie brakowało i dotyczyły różnych aspektów czarnego sportu. Pytano o strój żużlowca, ile spala motor żużlowy w czasie jednego biegu, długość motocykla żużlowego, długość toru żużlowego, pojemność silnika, czy dziewczęta również mogą trenować ten ekstremalny sport i wiele innych pytań, na które chętnie odpowiadali żużlowcy z Leszna. Okazało się, że w Polsce trenują dwie dziewczyny. Jarek Hampel omawiając strój żużlowca nie zapomniał o tym, że służy on głównie bezpieczeństwu zawodnika ścigającego się na żużlowym torze. Padło też pytanie o zarobki żużlowca. Piotr Pawlicki dyplomatycznie odpowiedział, że uzależnione są one od osiągnięć sportowca. Nie wymienił żadnej kwoty.
Poza rozmowami o czarnym sporcie był również czas na wspólne zabawy sportowe. W śremskiej podstawówce uczniowie i sportowcy rywalizowali w przeciąganiu liny, albo slalom piłką i kijem jakie używa się w unihokeju.
Spotkanie z leszczyńskimi Bykami było możliwe dzięki akcji, jaką FOGO Unia Leszno, na swoimfanpage’u na Facebook’u, ogłosiła konkurs w ramach akcji „7 ŻYCZEŃ”. Na ten apel odpowiedziały placówki oświatowe z powiatu śremskiego. Konkurs polegał na tym, że każda instytucja, która chciałaby gościć u siebie naszą drużynę żużlową musiała do 30.11.2017 r. wysłać gotowy scenariusz spotkania. W SP 5 leszczyńscy żużlowcy zagościli dzięki inicjatywie mamy ucznia klasy I B, Joanny Preiss, która napisała scenariusz spotkania.
– Od tego się zaczęło – powiedziała Marta Broniarz odpowiedzialna za przygotowanie spotkania z FOGO Unia Leszno. – Ja tylko dodałam do niego kilka swoich pomysłów i wysłałam na stworzony na potrzeby konkursu adres mailowy – dodała Marta Broniarz.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

mix
1499
super promocja
270,00
1100
1000
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
36 28
1200

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie