17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 grudnia 2017

Kontrowersyjna inwestycja zakończona happy endem

Oficjalnie oddano basen przy Staszica, który kosztował blisko 15 milionów.

We wtorkowe przedpołudnie odbyło się oficjalne otwarcie basenu przy ulicy Staszica w Śremie. Wstęgę przecinali: Jagoda Ślwińska (prezes Wodnika Śrem), Grażyna Matysiak (kierownik obiektu) i burmistrz Adam Lewandowski. Na uroczystą galę zostali zaproszeni przedstawiciele starostwa powiatowego w Śremie z Zenonem Janhsem na czele, władz gminnych, klubów sportowych, dyrektorów szkół i przedszkoli, służ mundurowych oraz duchowieństwa. Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. prałat Marian Brucki poświęcił obiekt. Potem były przemówienia burmistrza Adama Lewandowskiego, prezesa Spółki Śremski Sport Daniela Cicharskiego, Grażyny Matysiak i starosty Zenona Janhsa. W trakcie wystąpień płynęły podziękowania pod adresem wszystkich tych, którzy przyczynili się do szczęśliwego zakończenia prac związanych z przebudową miejskiego basenu.

- Takie inwestycje, jak obiekt sportowy realizuje się co kilkadziesiąt lat – nadmienił burmistrz Adam Lewandowski. – Basen musieliśmy dostosować do wymogów XXI wieku. Droga nie była łatwa jeżeli chodzi o zmodernizowanie tego obiektu – zaznaczył burmistrz Śremu. – Rozpocznę od pana Daniela Cicharskiego prezesa Spółki Śremski Sport. Danielu serdecznie ci dziękuję za ponad dwa lata, a szczególnie za ostatni ok.., kiedy trzeba było stawiać opór nie tylko dziwnym pomówieniom, ale również wspierać merytoryczne działania, aby obiekt dostosować do wymogów XXI wieku, Chcę również podziękować radnym, którzy potrafili pomimo intensywnej krytyki podjąć tę ważną decyzję – podkreślił włodarz gminy Śrem.

Warto nadmienić, że po stawieniu czoła wyzwaniu jakim była przebudowy basenu przy Staszica pojawiło się wiele kontrowersji. Dali znać o sobie tacy, którzy uważali, że lepszym pomysłem byłoby wybudowanie nowego obiektu. Polemiki dotyczyły niemalże każdego aspektu związanego z planowaną inwestycją. Chyba największy spór pojawił się podczas ogłoszenia przetargu na sprzedaż części obiektu sportowego przy ulicy Zamehoffa. Jednak i ta przeszkoda, po przetargach zakończonych niepowodzeniami, została pokonana. Kilkukrotnie unieważniano także przetargi na przebudowę budynku pływalni miejskiej. Jednym z powodów unieważnienia był fakt, że: „cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, jaką zamawiający mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”. Wówczas oferent zażądał 14 milionów 47 tysięcy 987 złotych i 67 groszy. Śremska rada miejska musiała wyemitować obligacje. Wreszcie inwestycja mogła być zrealizowana dzięki maksymalnemu wsparciu, o jakie Spółka Śremski Sport mogła wystąpić do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozyskanie środków z ministerstwa nie byłoby możliwe bez ważnego udziału Natalii Walczak, która pomogła napisać wniosek.

O tych i innych trudnościach, jakie piętrzyły się na niełatwej drodze do sfinalizowania inwestycji, prezes Spółki Śremski Sport Daniel Cicharski wolał nie wspominać podczas swojego wystąpienia. Skupił się głównie na niekwestionowanych podziękowaniach kierowanych w stronę osób, które nie szczędziły sił, aby móc tego dnia przeciąć wstęgę, po 809 dniach walki z przeciwnościami, jakie pojawiały się w trakcie realizacji zaplanowanego zamierzenia.

- Szanowni państwo. Dzisiaj jest taki dzień, w którym nie warto kopać historii, ale warto podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, którzy w trudnych momentach byli przy nas i nas wspierali – między innymi powiedział ze wzruszeniem w głosie Danel Cicharski.

Gratulacjom jakie popłynęły z rożnych stron pod adresem inwestora, głównego wykonawcy nie należało się dziwić. Jakby nie spojrzeć na to zadanie z perspektywy czasu, były one w pełni zasłużone. Prezes Spółki Śremski Sport Daniel Cicharski wraz ze swoimi współpracownikami udźwignął ciężar, jaki przyjął na własne barki. Wszyscy pokazali charakter, który z pewnością oceni i doceni historia.

 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1100
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
1400
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
88,00 PLN 80,00 PLN
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie