17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

08 lutego 2018

Ferie 2018 - aby dzieci były bezpieczne

W związku z okresem ferii zimowych, na terenie powiatu śremskiego, planujemy wzmożone działania prewencyjne. Będziemy prowadzili kontrole miejsc skupiania się nieletnich, aby zapobiegać ich wszelkim negatywnym zachowaniom.

Ferie to dla uczniów wszystkich szkół czas wypoczynku. Część dzieci wyjedzie, ale część spędzi ferie w domu, z rodzeństwem i z kolegami.

Czas wolny, bez nadzoru zapracowanych rodziców, bywa czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego śremska Policja, wzorem lat minionych, będzie prowadziła na terenie powiatu śremskiego wzmożone działania prewencyjno – profilaktyczne.

Nasza służba będzie koncentrowana w tych miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież i może dojść do naruszeń prawa. Apelujemy więc do wszystkich uczniów, aby przestrzegali przepisów prawa, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl "Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich".

Podczas ferii, w ramach zorganizowanych form wypoczynku, będziemy prowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą, których tematem będą zagadnienia profilaktyki społecznej.

Planujemy też kontrole przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, szczególnie pod kątem sprzedaży i podawania alkoholu osobom małoletnim.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych ferii oraz udanego wypoczynku! Do rodziców apelujemy o wzmożenie czujności.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
280,00
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
MIX
59 49
1000
900

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie