17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 sierpnia 2018

Dzielnicowi udaremnili dalszą jazdę załadowaną ciężarówką z trzema promilami

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie szybko i skutecznie udaremnili dalszą jazdę 36-letniemu mieszkańcowi gminy Krzywiń. Mężczyzna mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie kierował ciężarówką i wiózł filtry paliwa oraz oleju do samochodów, w sumie towar ważący około 10 ton. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

3 sierpnia br., około godz. 12.15, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zadzwoniła zaniepokojona osoba, która powiadomiła dyżurnego o tym, że kierujący ciężarówką na drodze wojewódzkiej relacji Dolsk – Poznań porusza się całą szerokością jezdni.

Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi. Policjanci na obwodnicy Śremu zauważyli samochód ciężarowy, którego kierujący faktycznie zjeżdżał ze swojego pasa. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Ostatecznie, po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Man wraz z naczepą marki Wielton.

Kierujący ciężarówką, 36-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, podczas rozmowy z dzielnicowymi wypowiadał się nielogicznie i mundurowi czuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna wręcz zataczał się, kiedy wyszedł z ciężarówki. Okazało się, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, podczas zabezpieczania pojazdu, w kabinie samochodu zauważyli butelki po wódce oraz puszki po piwie. Natomiast naczepa była załadowana towarem, który ważył około 10 ton, były to filtry paliwa i oleju do samochodów.

Dzielnicowi zatrzymali 36-latkowi uprawnienia do kierowania, a także dowody rejestracyjne od pojazdu marki Man oraz naczepy, bowiem zestaw pojazdów nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie.

Być może dzięki obywatelskiej postawie osoby, która powiadomiła dyżurnego o sytuacji na drodze oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Teraz nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki, który zagrażał sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
1100
OKAZJA!!!
od 1024,00zł/os od 804,00 zł/os
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
44,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie