17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 grudnia 2017

Dzielnicowa po służbie zatrzymała złodzieja

Sierż. Daria Góra z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach w markecie, zatrzymała złodzieja. Dzielnicowa wykazała się czujnością i pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niej amator cudzego mienia odpowie za swój czyn przed sądem.

W minioną sobotę, 2 grudnia, około godz. 15.40, dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowała, w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach.

Sierż. Daria Góra, będąc w markecie, zauważyła jak mężczyzna, znany jej osobiście z wcześniejszych interwencji, przechodzi z dwiema siatkami przez kasę i idzie w kierunku wyjścia.

Policjantka natychmiast zapytała kasjerkę, która siedziała przy tej kasie, czy wychodzący mężczyzna zapłacił za towar. Kiedy dzielnicowa usłyszała, że nie zapłacił, wspólnie z kasjerką, wybiegły za złodziejem i zatrzymały go przy stanowisku z koszykami.

Sierż. Daria Góra zaraz powiadomiła też oficera dyżurnego śremskiej Policji, który skierował na miejsce policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Złodziej, 32-letni mieszkaniec Śremu, był agresywny, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci osadzili go w policyjnym areszcie.

Okazało się, że amator cudzego mienia ukradł pięć butelek alkoholu, każda o pojemności 1 litra, oraz dwie reklamówki. W sumie mienie o wartości ponad 500 złotych.

Po wytrzeźwieniu, 3 grudnia, sprawca kradzieży usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dzięki czujności sierż. Darii Góra i jej szybkiej reakcji złodziej odpowie za swój czyn, a nieuszkodzony towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Dzielnicowa swoją wzorową postawą pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

900
1800
58,00 PLN
OKAZJA !!!
345.000 PLN
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie