20 października 2018, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

14 czerwca 2016

Dzieci z Helenek do Jedynki?

Sesja - czerwiec. Najważniejszym punktem ostatniej sesji było głosowanie nad absolutorium dla burmistrza za wykonanie budżetu w roku 2015. Jak można było przewidzieć Pan Burmistrz uzyskał absolutorium głosami koalicyjnej większości.

 Głosowałem przeciw z tego samego powodu, dla którego głosuję przeciwko absolutorium przez ostatnie lata – miasto nie potrafi zbilansować budżetu. Co roku wydajemy więcej, niż „zarabiamy”. Nie byłoby w tym nic złego gdyby taka sytuacja występowała sporadycznie. Jednak z taką sytuacją mamy do czynienia już ponad dziesięć lat. W ubiegłym roku gmina rozpoczęła spłacanie obligacji – aby spłacić 1,1 mln. długu wypuścił kolejne 5,26 mln. obligacji (w roku 2016 spłacamy 3,850 mln. a wypuszczamy już kolejne 10,9 mln. zł. w obligacjach).

Kolejne ważne punkty sesji pojawiły się w interpelacjach i zapytaniach radnych:

 1. W trakcie dyskusji z radnym Markiem Basajem Pan Burmistrz stwierdził, iż nadal otwarta sprawą jest kwestia sprzedaży stadionu przy Zamenhofa. Konkretnie stwierdził, iż na sesji kwietniowej powiedział, że nie będzie kolejnego przetargu, należy rozumieć, że nie ma to nic wspólnego z ewentualną sprzedażą – ta prawdopodobnie jest cały czas aktualna.

 2. Druga ważna sprawa to kwestia budżetu obywatelskiego, a konkretnie inwestycji „boisko w Nochowie”. Okazało się, że budżet przedsięwzięcia jest o kilkadziesiąt tysięcy wyższy od środków przewidzianych na ten cel. Przypominam, że co najmniej jeden projekt został odrzucony gdyż „przewidziane wydatki przekraczały budżet”. Widać cały czas są równi i równiejsi.

 3. Ostatni sprawa jest sygnałem dla rodziców z Helenek. Przeglądając projekty uchwał na kolejną sesję znalazłem projekt w sprawie zmiany obwodów szkolnych. Większość ulic z Osiedla Helenki (domki jednorodzinne) zostało w nim przerzucone do obwodu Szkoły Podstawowej nr 1. Na moje pytanie, czy kwestia ta była opiniowana przez rodziców, Pan Burmistrz stwierdził, iż ta zmiana nastąpiła już siedem lat temu. Przeprosiłem za moją niewiedzę. Następnego dnia jednak okazało się, że projekt został zdjęty z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Śrem, a w zamian pojawił się dokument, w którym ulice z Helenek znowu pojawiły się w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 6.  

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (1)

  • 1 (1)

  HA..., w dniu 15-06-2016 11:31:26 napisał:

  Widać cały czas są równi i równiejsi - NIE OD DZISIAJ

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

super promocja
369,00
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
3,100.00 PLN
SUPER PROMOCJA
129,99 110
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie