21 września 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

14 lutego 2018

Dwa turnieje dwa finały Warty Śrem 2009

3 lutego dwa zespoły Warty Śrem przystąpiły do rywalizacji w Turnieju o Puchar Burmistrza Śmigla organizowanego na hali w Nietążkowie przez zespół Grom Czacz. Pierwsza do rywalizacji przystąpiła drużyna Warty Niebieskiej. Efektowne zwycięstwo 5-0 z FALP Śmigiel po bramkach 2x Grześkowiak, Wałuszko, Florkowski, Rozmysłowski i dopisujemy pierwsze trzy punkty w tabeli turnieju.

Zaraz po kolegach z zespołu niebieskiego przystąpiła do rywalizacji Warta Biała. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku niestety ulegamy Koronie Wschowa 1-0. Druga kolejkę zmagań znów rozpoczyna drużyna niebieska. Tym razem derby Śremu. Po emocjonującym meczu remisujemy z UKS 0 – 0. Warta biała w drugiej kolejce podejmuje AP Strzał w 10 Radwanice. Mecz rozpoczynamy w bardzo dobrym stylu, obejmujemy prowadzenie po bramce Gumieniaka. Niestety indywidualne błędy i schodzimy z parkietu pokonani 2-1. Trzecia kolejka spotkań to bardzo dobre występy Młodych Warciarzy. Drużyna Niebieska pokonuje po golach Szulczewskiego, Wałuszki, Grześkowiaka 3-1 FALP Kościan, a drużyna Biała po pięknych bramkach Gumieniaka i Maiera wygrywa 2-0 z Juna Trans Stare Oborzyska. Dwa ostatnie występy naszych drużyn w turnieju to także dwa zwycięstwa. Niebiescy pewnie 3-0 pokonują Avię Kamionki po bramkach Szulczewskiego, Grześkowiaka, Wałuszki i zapewniają sobie półfinał, a Biali wysoko wygrywają z gospodarzem turnieju Gromem Czacz po bramkach 2x Gumieniak, Samson. Niestety późny finisz zespołu Białych wystarcza im tylko do gry o 5 miejsce.

Drugą fazę turnieju zaczyna drużyna Biała. Mecz o piąte miejsce i znów derby Śremu. Po bardzo szybkim i dramatycznym meczu remisujemy 0-0. O 5 miejscu zadecydują karne. Nasza drużyna w tym elemencie piłkarskim okazuję się lepsza i pokonujemy 2-1 UKS Śrem zajmując 5 miejsce w turnieju. Następnie drużyna Niebieskich w drugim półfinale turnieju zaczyna rywalizację z Korona Wschowa. Dzięki bramką Grześkowiaka i Rembielaka wygrywamy 2-0 i zapewniamy sobie awans do finału. Niestety finał to nasz najgorszy występ w imprezie. Po bardzo słabym meczu w naszym wykonaniu remisujemy z Avią Kamionki 0-0 i o zwycięstwie w turnieju zadecyduje konkurs rzutów karnych. Karne lepiej strzela w tym dniu drużyna z Kamionek i wygrywa finał turnieju. Cieszą bardzo dobre występy w turnieju naszych bramkarzy Mikołaj Wawrzyniak wpuścił tylko jedna bramkę w turnieju, a Borys Korcz został uznany przez organizatorów Najlepszym Bramkarzem turnieju.

Tydzień później 11.02 dwa zespoły Warty Śrem przystąpiły do rywalizacji w Turnieju IX Remas Cup. Tym razem pierwsza do rywalizacji stanęła drużyna Warty Białej. I znów historia lubi się powtarzać, pierwszy mecz i znów nieznacznie przegrywamy 1-0 z Młodą Polonią Leszno. Bezpośrednio po meczu Białych na parkiet wychodzi Warta Niebieska i tu też historia się powtarza pewnie wygrywamy po bramkach Grześkowiak, Wałuszko, Florkowki 3-0 z drużyną As Milicz

Druga kolejka spotkań to zwycięstwa 1-0. Biali pokonują Mar Goll Sława po bramce Gumieniaka, a Niebiescy Piast Belęcin po bramce Gołaszewskiego. Trzecia kolejka spotkań Biali rywalizują z Orłem Lipno i niestety schodzą z parkietu pokonani 2-0. Niebiescy po bardzo dobrym meczu pokonują UKS Czwórkę Kościan 4-0 po bramkach Szulczewskiego, Grześkowiaka, Florkowskiego, Gołaszewskiego. Ostatnią kolejkę fazy grupowej turnieju rozpoczyna drużyna Warty Białej. Niestety ostatni występ grupowy, to bardzo słaba gra i porażka 7-2 FA Leszno (bramki 2x Tomaszewski). Warta Niebieska w swym ostatnim występie w grupie pokonuje 3-0 po bramkach 2x Grześkowiak, Rozmysłowski, drużynę ELPA Święciechowa zapewniając sobie finał turnieju.

Druga część turnieju to gra o miejsca odpowiednio Warta Biała o 7 miejsce Warta Niebieska o 1 miejsce. Jak przez cały turniej pierwsi na parkiet wychodzą zawodnicy Warty Białej a ich przeciwnik to Piast Belęcin. Po ciekawym meczu remis 0-0 i znów historia się powtarza seria rzutów karnych. Niestety w tym turnieju Biali słabiej egzekwują karne i przegrywają mecz o 7 miejsce. W ostatnim meczu IX Remas Cup drużyna Warty Niebieskiej podejmuje FA Leszno. W dniu dzisiejszym finał to popisowa gra Młodych Warciarzy. Pewne zwycięstwo 2-0 po bramkach Grześkowiaka i Florkowskiego, i bez straty bramki w turnieju wygrywamy IX Remas Cup.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
1200
1100
88,00 PLN 80,00 PLN
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
1100

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie