17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 sierpnia 2018

Czujni patrolowcy zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej kontroli rejonu marketu w Śremie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał swoje dane osobowe. Jak się okazało 34-letni mieszkaniec Śremu był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo niealimentacji. Teraz dziesięć miesięcy spędzi w areszcie w Poznaniu.

5 sierpnia br., około godz. 01.40, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kontrolowali rejon jednego ze śremskich marketów i na tyłach budynku zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na murku. Był środek nocy, a miejsce, w którym przebywali mężczyźni było zaciemnione. Czujni mundurowi postanowili więc sprawdzić co się dzieje.

Jak się okazało jeden z mężczyzn, podczas legitymowania, wprowadzał funkcjonariuszy w błąd i nie można było ustalić jego tożsamości. Został więc zatrzymany i doprowadzony do śremskiej Komendy, gdzie wyjaśniło się dlaczego mężczyzna ukrywał swoje dane osobowe.

Po rozmowie z nim i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-letni mieszkaniec Śremu od grudnia ubiegłego roku jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Śremie, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany usłyszał zarzut umyślnego wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd co do własnej tożsamości i wniosek o jego ukaranie będzie skierowany do sądu.

Ostatecznie trafił na dziesięć miesięcy do Aresztu Śledczego w Poznaniu za popełnione w przeszłości przestępstwo niealimentacji.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

 
 
Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
800
SUPER PROMOCJA!!!
890,00zł/os cena 719,00 zł/os
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
mix
1499
36 28
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie