17 sierpnia 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 maja 2018

10 dni majówki na drogach - podsumowanie

Bardzo długi, majowy weekend za nami. Policjanci drogówki podsumowali 10 dni „majówki” na drogach i zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów oraz szeroko rozumiany rozsądek za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

Od 27 kwietnia do 6 maja br. Policja prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny majowy weekend 2018”, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci nadzorowali główne ciągi komunikacyjne, pracowali na miejscach zdarzeń drogowych, udzielali wskazówek i rad kierującym. Ponadto zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W sumie, od 27 kwietnia do 6 maja br., na terenie powiatu śremskiego doszło do 7 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. W tym czasie mundurowi z drogówki ujawnili też 260 wykroczeń, w tym aż 181 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 1 prawo jazdy i 20 dowodów rejestracyjnych, w tym 15 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 5 w związku z brakiem badań technicznych.

Natomiast w całej Wielkopolsce przez 10 dni doszło do 832 kolizji oraz 81 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 97 zostało rannych.

Bardzo długi, majowy weekend za nami, jednak policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

/ EK / ŁM / MŚ /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1400
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
super promocja
369,00
900
1100
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
OKAZJA !!!
245.000 zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie