17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 października 2017

Jesienny stragan

Dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola „Pod wierzbami” głośno zastanawiały się, gdzie można kupić warzywa w przypadku, gdy ktoś nie posiada ogródka lub działki. Teraz już wiedzą, ponieważ na ten temat rozmawiały w związku z tygodniowym tematem „Jesień na działce”.

I oto po burzy mózgów pojawiły się następujące odpowiedzi: na targu, na straganie, w zieleniaku, w warzywniaku, w markecie, w sklepie warzywniczym...  A w poniedziałek  09 października 2017 r. przedszkolaki wybrały się na pobliski targ. Bardzo miła pani pokazała im warzywa, które miała poukładane w koszyczkach przed sklepem. Było ich całe mnóstwo! Dzieci pokazywały je sobie nawzajem i utrwalały ich nazwy. Poszerzyły również swoją wiedzę o nowe nazwy, np. bakłażan, brukselka, kapusta pekińska, kapusta modra. Gawędziły także o tych warzywach, które najchętniej jedzą i o tych, które lubią trochę mniej. Przy okazji maluchy po raz kolejny przypomniały  jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców - źródła wielu witamin.

Na zakończenie dzieci kupiły w sklepie koper, czosnek i chrzan, ponieważ wkrótce zamierzają kisić ogórki. Mniam, mniam…

Liliana Łucka
Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
mix
1499
3,100.00 PLN
1400
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
Bluza LONSDALE
95 - 20%

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie