17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 października 2017

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu

Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który w Manieczkach kierował skodą mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz 22-letniego mieszkańca Śremu, który posłużył się dokumentami swojego brata i kierował Daewoo Nexia nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

8 października br., około godz. 01.40, dyżurny śremskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Manieczkach kierujący skodą porusza się po jezdni tak, jakby był nietrzeźwy.

Sprawą szybko zajęli się policjanci drogówki, którzy w Manieczkach zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który kierował skodą mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym, które znalazło swój finał w sądzie.

Tego samego dnia, o godz. 23.40, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na ul. Chełmońskiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo Nexia. Mężczyzna kierujący pojazdem nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Przedstawił się mundurowym jako 26-letni mieszkaniec Śremu. Funkcjonariusze udali się z nim do miejsca zamieszkania, gdzie miał mieć dokumenty.

Kiedy w końcu mężczyzna okazał policjantom dokumenty, czujni stróże prawa zwrócili uwagę na zdjęcia w dowodzie osobistym oraz w prawie jazdy i zaczęli podejrzewać, że kierujący autem posługuje się nie swoimi dokumentami.

Ostatecznie okazało się, że faktycznie mężczyzna posłużył się dokumentami swojego brata, sam nie posiada uprawnień do kierowania.

Policjanci zatrzymali, jak się okazało, 22-letniego, a nie 26-letniego, mieszkańca Śremu. Został on osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy, która znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

 
 
Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

900
SUPER PROMOCJA!!!
od 1177,00zł/os od 977,00 zł/os
super promocja
270,00
OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
280,00

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie