23 marca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

08 sierpnia 2017

W Małachowie i Księginkach pędzili ponad 100 km/h

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym piratom drogowym, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Kierujący zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi.

6 sierpnia br., po południu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Małachowie i Księginkach.

Około godz. 17.55 mundurowi w Małachowie zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kierujący autem, 30 -letni mieszkaniec Poznania, pędził z prędkością 116 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, oraz ukarali 30-latka mandatami na łączną kwotę 600 złotych oraz 20 pkt. karnymi.

Uprawnienia do kierowania, na 3 miesiące, stracił także 50-letni mieszkaniec Legnicy, który w Księginkach, około godz. 18.10, kierując fordem jechał z prędkością 106 km/h. Ten mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
OKAZJA !!!
345.000 PLN
88,00 PLN 80,00 PLN
3,100.00 PLN
1800
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
1200

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie