19 lutego 2018, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 lutego 2018

Szukamy pisarskich talentów. Konkurs pisarski

Konkurs pisarski na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle 18 miejsc na warsztatach pisarskich z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim czeka na autorów z Wielkopolski.

 W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego.

Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Praca (opowiadanie, szkic) przesłana na konkurs musi być oryginalnym utworem Uczestnika konkursu napisanym w języku polskim i musi nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana.

Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 30 000 znaków znormalizowanego tekstu. Z kolei szkic opowiadania nie może być mniejszy niż 3600 znaków i większy niż 90 00 znaków znormalizowanego tekstu. Szkic powinien zawierać: pomysł fabuły, zarysowane postaci bohaterów, określenie miejsca i czas akcji.

Zgłoszenia na konkurs należy przesłać do 20 marca 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.maszynadopisania.pl

Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 r.

NAGRODA

Spośród nadesłanych prac, jury wybierze 18 najlepszych, a ich autorów zaprosi do udziału w 3-dniowych warsztatach pisarskich w Poznaniu. Osobom spoza Poznania organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania. Laureaci konkursu zostaną podzieleni na trzy grupy - w zależności od gatunku w jakim napisali opowiadanie lub szkic. Podczas warsztatów będą pracowali nad swoimi tekstami pod okiem przydzielonego nauczyciela. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Chutnik, Przemysław Semczuk i Piotr Bojarski. Na zakończenie projektu opowiadania uczestników warsztatów zostaną opublikowane w antologii.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj http://www.maszynadopisania.pl/konkurs-pisarski-na-opowiadanie-z-powstaniem-wielkopolskim-w-tle/

Organizatorem konkursu jest Maszyna do Pisania. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Poznańskie i serwis Lubimy Czytać.

Partnerami są: Kryminalna Piła – literackimi śladami / Okoń w sieci / Godsavethebook / Czytam, bo lubię / Zbrodnia w Bibliotece

 

Kilka słów o pisarzach prowadzących warsztaty

Sylwia Chutnik – pisarka, dramatopisarka i felietonistka. Jest autorką m.in. powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”, „Jolanta”, „Smutek cinkciarza”, książki „Warszawa Kobiet 2011”, zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”, zbioru opowiadań „W krainie czarów”, rozmów „Kobiety, które walczą”. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike (w 2009, 2012 i 2015 r.). W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną. W 2011 roku została laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność społeczną. Jej książki zostały wydane w dziewięciu krajach.

Przemysław Semczuk – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Jest autorem m.in. książek reportażowych „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”, a także Laureatem Nagrody Prezydenta Lublina – Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.

Piotr Bojarski – dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego powieść „Juni” wygrała konkurs literacki na najlepszą powieść o Poznaniu, zorganizowany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Club. Jest autorem powieści kryminalnych „Ściema” i „Biegacz”, a także reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”, „Poznaniacy przeciwko swastyce” i „Przebudzeni”.

 

Dodatkowe informacje:

MASZYNA DO PISANIA od 2012 roku organizuje i prowadzi warsztaty twórczego pisania. Założycielką szkoły jest Katarzyna Bonda.

Kursy powieściopisarskie, prozy gatunkowej, reportażowe i storytellingu prowadzone są w MASZYNIE przez uznanych twórców, a zarazem skutecznych pedagogów.

Uczymy pisania.

Koncentrujemy się na rzemiośle.

Nie zastanawiamy się, czy pisania można nauczyć.

Przekazujemy konkretną wiedzę, której stosowania uczymy w praktyce. Dlatego tak ważne jest dla nas osobiste zaangażowanie każdego uczestnika w proces dydaktyczny.

Z wiedzy, profesjonalizmu oraz doświadczenia naszych nauczycieli korzystają przede wszystkim uczestnicy, którzy piszą, którzy w trakcie intensywnych kursów MASZYNY DO PISANIA decydują się na pracę i współdziałanie z prowadzącymi oraz z grupą.

Prowadzimy kursy dla początkujących i dla zaawansowanych. Ważny jest dla nas kontakt z każdym uczestnikiem, współpraca kursantów w grupie oraz rzetelny szlif pisarski. Wierzymy w moc konstruktywnej krytyki, którą otrzymują wszyscy, decydujący się na naukę creative writing w Maszynie do Pisania.


za: www.maszynadopisania.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Pliki do pobrania:

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
44,00 PLN
Bluza EVERLAST
105 - 20%
SUPER PROMOCJA
129,99 110
Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
36 28
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie