17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

22 września 2017

Śremianie przeciw nadużyciom KE

Śremscy działacze Solidarności uczestniczyli w proteście przeciwko działaniom Komisji Europejskiej, która wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie unijnych przepisów w zakresie zróżnicowania wieku emerytalnego. Demonstranci skandowali m.in. ,,Solidarność” i ,,Ręce precz od Polski”.

Przewodniczący Piotr Duda przypomniał, że przywrócenie wieku emerytalnego jest zgodne z naszą konstytucją, z prawem traktatowym i jest decyzją Polek i Polaków i nic do tego biurokratom z Brukseli. Uczestnicy protestu na ręce europosła PIS Ryszarda Czarneckiego złożyli petycję, skierowaną do przewodniczącego Komisji Europejskiej. W piśmie wezwano Komisję Europejską do zaprzestania nacisków i działań nękających wobec Polski. Europoseł Jacek Saryusz – Wolski podkreślił, że Polska ma prawo ustalać wiek emerytalny według własnej woli. Stwierdził, że urzędnicy Komisji Europejskiej nadużywają prawa wobec naszego kraju. Przypomniał, że w Unii Europejskiej zróżnicowany wiek emerytalny ma osiem krajów. Powiedział, że tylko Polska w tej materii została przywołana i oskarżona. Po zakończeniu wszystkich przemówień śremscy działacze NSZZ ,,Solidarność” udali się do Częstochowy na Pielgrzymkę Ludzi Pracy.  

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
Bluza LONSDALE
95 - 20%
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
super promocja
369,00
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie