17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

28 września 2017

Policyjna akcja z odblaskami dla dzieci

Blisko 500 odblasków wręczyli policjanci, strażnicy miejscy, samorządowcy i zaproszeni goście uczniom klas pierwszych ze szkół podstawowych gminy Śrem w związku z policyjną akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci, które uczestniczyły w edukacyjnej inicjatywie wiele dowiedziały się też o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i uczyły się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

26 września br., około godz. 08.30, w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej rozpoczęła się policyjna akcja prewencyjna skierowana do uczniów klas pierwszych z całej gminy Śrem.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się cztery edukacyjne spotkania, w których uczestniczyło ogółem blisko 500 dzieci z 13 szkół.

W działania włączyli się: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny, Członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Karolina Ankudowicz, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Paweł Guzik, Komendant Straży Miejskiej w Śremie Marian Goliński, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego Barbara Jabłońska oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Każda plenerowa lekcja poprzedzona była specjalnie przygotowaną symulacją na przejściu dla pieszych. Chodziło o to, aby 7-latkom, które zaczynają samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, pokazać jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy wbiegają na jezdnię na czerwonym świetle wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Policjanci i strażnicy miejscy rozmawiali też z pierwszakami o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się również przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant.

Gościem specjalnym wszystkich spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, który powtarzał z uczniami ważne numery telefonów alarmowych. Dzieci tak polubiły nietypowego policjanta, że trudno im było się z nim rozstać.

Na zakończenie każdego spotkania pierwszaki otrzymywały odblaski, które obiecały nosić. Elementy odblaskowe trafiły też do nauczycieli i innych dorosłych uczestników akcji. Każda klasa odebrała także pamiątkową maskotkę sierż. Pyrka.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie i Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej przygotowały akcję wspólnie z Radą Programu Bezpieczne Miasto, Strażą Miejską i Urzędem Miejskim w Śremie. W tym roku, po raz pierwszy, nowym partnerem w działaniach był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

/ Tekst: Ewa Kasińska, Foto: Elżbieta Kowalak i Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1100
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
44,25 30
CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
TAJLANDIA-WYCIECZKA SUPER CENA!!!
6990,00 ZŁ 5689,00 ZŁ
36 28

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie