27 maja 2018, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

25 maja 2017

Policjanci prezentowali swój nowy nabytek

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, podczas spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów, zaprezentowali działanie nowego urządzenia, które będzie wykorzystywane przez mundurowych dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z priorytetów pracy śremskiej Policji. Funkcjonariusze dokładają wszelkich starań, aby na drogach powiatu śremskiego było bezpieczniej. W ciągu ostatnich dni policjanci drogówki otrzymali nowe urządzenie, zakupione, aby pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że 18 maja br. Bartosz Żeleźny Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto przekazał na ręce mł. insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie i asp. szt. Piotra Nowackiego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego elektroniczny aparat LASZ-4, który jest przyrządem pomiarowym umożliwiającym szybką i precyzyjną ocenę stanu szyb w pojazdach samochodowych.

23 maja br., w związku z prośba lokalnych dziennikarzy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo omówili w jaki sposób, za pomocą elektronicznego aparatu LASZ-4 będą dokonywali pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Spotkanie było potrzebne, bowiem za pośrednictwem naszych lokalnych mediów zwrócimy kierującym uwagę na bardzo ważne sprawy. A wszystko po to, aby na drogach powiatu śremskiego było bezpieczniej.

Pojazdy uczestniczący w ruchu mają być tak zbudowane, wyposażone i utrzymane, aby korzystanie z nich zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy. Dlatego też przednie i przednie boczne szyby pojazdów powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%. Chodzi o to, aby nie ograniczać widoczności kierowcy. Tego kierowcy, który dziś na drodze, biorąc pod uwagę ogromną ilość pojazdów, brawurę wielu kierujących, przekraczanie przez nich dopuszczalnych prędkości i popełnianie wielu jeszcze innych wykroczeń, i tak ciągle musi zachowywać szczególną ostrożność i czujność.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
3,100.00 PLN
900
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
OKAZJA !!!
345.000 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
44,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie