21 czerwca 2018, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 sierpnia 2017

Policjanci na obozach i koloniach rozmawiają o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w ramach działań pn. „Zabezpieczenie Sezonu Letniego 2017” spotykają się z dziećmi, które wypoczywają w ramach różnych zorganizowanych form wypoczynku. Mundurowi ostrzegają i informują, a wszystko po to, aby najmłodsi bezpiecznie spędzili wakacje.

Śremscy policjanci od początku wakacji odwiedzają dzieci przebywające na obozach, koloniach i półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu śremskiego.

Podczas spotkań mundurowi rozmawiają z najmłodszymi o tym, jak powinni się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, aby bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki i szkolnych obowiązków.

Policjanci informują o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie, o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze podejmują również temat bezpieczeństwa dziecka podczas prac polowych, a w rozmowach z młodzieżą mówią o zagrożeniach wynikających z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi i o odpowiedzialności nieletnich w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

/ Ewa Kasińska /


zdjęcia i tekst za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

MIX
59 49
800
super promocja
369,00
88,00 PLN 80,00 PLN
44,25 30
SUPER PROMOCJA
129,99 110
44,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie