17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 sierpnia 2017

Pamiętajmy o rozwadze na drogach

Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci, którzy apelują o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.

W czasie sierpniowego świątecznego weekendu należy spodziewać się wzmożonych policyjnych kontroli na polskich drogach. Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych.

Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą także drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Jedźmy tak, byśmy mogli podzielić się ze swoimi najbliższymi wrażeniami z sierpniowego wypoczynku. Pamiętajmy, że jest okres wakacyjny i może być spory ruch na drogach.

Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku i nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu. Wszystkim, którzy wybierają się w trasę przypominamy kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przed wyjazdem:

  • Sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi);
  • Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. W przypadku, gdy mamy wątpliwości co do swego stanu trzeźwości możemy go sprawdzić w śremskiej jednostce Policji;
  • Zawsze w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a gdy przewozimy dzieci z odpowiednich fotelików;
  • Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych;
  • Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze.

/ KGP, EK /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

44,00 PLN
44,25 30
36 28
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
1100
88,00 PLN 80,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie