19 lutego 2018, poniedziałek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 stycznia 2016

Orszak Trzech Króli w Śremie

Kolejny raz na ulicach Śremu można było spotkać Orszak Trzech Króli zmierzający do Betlejem, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

6 stycznia 2016 roku Orszak przeszedł tradycyjnie w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Śremu, a także w ponad 400 innych miejscowości w naszym kraju.
Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez, był wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie, najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia niemal każdy miał na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

W Śremie, Orszak wyruszył około godziny 12 (po Mszy świętej) z Kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa do Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury przy ul. Staszica
( Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Śremie )
Oczywiście prowadzili go królowie jadący na pięknych rumakach, którzy chcieli zaprowadzić wszystkich do Betlejem ulicami naszego miasta do betlejemskiej szopy, w której znajdowała się Święta Rodzina.
W Orszaku brała udział rekordowa liczba uczestników, jak i zebranych wokół trasy jego marszu.
Organizatorem Orszaku Trzech Króli było Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie, parafia pw. NSJ, której proboszczem jest ksiądz kanonik Ryszard Adamczak. Królowie przemierzali ulicami miasta na koniach z Klubu Jeździeckiego „Agro- Handel” Śrem.
W Śremie Orszak Trzech Króli przeszedł piąty raz!

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
1000
44,25 30
1400
SUPER PROMOCJA!!!
890,00zł/os cena 719,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie