21 lipca 2018, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

09 sierpnia 2017

Kolejni kierujący pod wpływem alkoholu wyeliminowani z ruchu

Trwają działania Bezpieczne Wakacje 2017. W ramach akcji śremscy policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kontrolują m. in. stan trzeźwości kierujących różnymi pojazdami. W ciągu ostatnich dni mundurowi wyeliminowali z ruchu kilku kierujących pod wpływem alkoholu, którzy stanowili zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

7 sierpnia br., około godz. 19.55, policjanci drogówki w Śremie na ul. Konstytucji 3 Maja zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Fiat Scudo, którym kierował 42-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,27 mg/l, II badanie: 0,26 mg/l. Policjanci zatrzymali 42-latkowi uprawnienia do kierowania. Tego samego dnia, około godz. 22.05, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Dolsku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault Megane, którym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Dolsk. Ten mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie prawa jazdyPoddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 1,07 mg/l, II badanie: 1,15 mg/l.

Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie.

5 sierpnia br., około godz. 07.30, policjanci drogówki w Śremie na ul. Al. Solidarności poddali badaniu na zawartość alkoholu sprawcę zdarzenia drogowego, 26-letniego mieszkańca gminy Książ Wlkp., który kierując VW Golfem wykonywał manewr skrętu  z Al. Solidarności w ul. Grottgera i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Fox. Okazało się, że kierujący VW Golfem był w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,18 mg/l, II badanie: 0,12 mg/l. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy, a sprawa dotycząca kierowania przez niego pojazdem w stanie po użyciu alkoholu skończy się w sądzie. Natomiast za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 pkt. karnymi.

Tego samego dnia, około godz. 20.25, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Mchach zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, 34-letniego mieszkańca gminy Książ Wlkp. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,29 mg/l, II badanie: 0,27 mg/l. Policjanci nie zatrzymali motorowerzyście uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bowiem nigdy takowych nie posiadał. Ta sprawa też znajdzie swój finał w sądzie.

Pełniąc służbę patrolową policjanci zwracają także uwagę na kierujących pojazdami, które rzadziej spotykamy w ruchu drogowym. 30 lipca br., około godz. 20.10, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który poruszał się quadem. Kierujący czterokołowcem, jak tylko zauważył mundurowych, to zawrócił i udał się na teren swojej posesji. Kiedy czujni stróże prawa legitymowali mężczyznę to wyczuli od niego silną woń alkoholu. Okazało się, że kierujący quadem, 38-letni mieszkaniec Śremu, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 1,14 mg/l, II badanie: 1,08 mg/l. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl


Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1200
1100
26 11,20
1100
super promocja
270,00
MIX
59 49
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie