21 czerwca 2018, czwartek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

21 czerwca 2017

IX miejsce w Polsce Izy Śmiejczak

Izabela Śmiejczak, licealistka śremskiego LO wróciła z tytułem finalisty zajmując IX miejscem w finale ogólnopolskiego konkursu: Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990.

Finał tegorocznej edycji odbył się w drugim tygodniu czerwca we Wrocławiu, w niedawno otwartym Centrum Historii Zajezdnia. Iza wraz z dwójką kolegów reprezentowała Wielkopolskę. Wspólnie przygotowali prezentację na jeden z trzech podanych przez jury tematów : Wytłumacz młodemu Europejczykowi, czym różnił się socjalizm w Polsce Gierka, Kani i Jaruzelskiego od socjalizmu we Francji Mitteranda. Prezentacja i jej obrona dawała im czwarte miejsce. Nieco słabiej wypadli na egzaminie z wiedzy dotyczącej najnowszej historii, zajmując ostatecznie IX miejsce. Tegoroczną edycję Olimpiady wygrali uczniowie z województwa mazursko-warmińskiego.

W czteroletniej historii konkursu uczniowie LO ze Śremu występowali po raz trzeci wcześniej pokonując konkurencję w Wielkopolsce. Finały Olimpiady, której głównym organizatorem jest gdańska fundacja Europejskie Centrum Solidarności, odbywają się zawsze w innym mieście. Rok temu był to Kraków, w przyszłym roku będą Katowice a po nich Poznań. Opiekunem wielkopolskiej grupy był Krzysztof Grzesiak z LO w Śremie.

Powrót
Oceń artykuł: 1 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
44,25 30
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie