27 maja 2018, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

08 czerwca 2017

Gminny Konkurs Wiedzy ...

30 maja w ZSPiG w Śremie odbył się drugi etap Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów gimnazjów. Każdą szkołę z gminy reprezentowały 2 dwuosobowe zespoły uczniowskie wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu geografii oraz szeroko rozumianej kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Do rozwiązanie były 4 rodzaje zadań - test wyboru, prawda/fałsz, prezentacja zabytków oraz tekst z lukami. Większość uczniów świetnie sobie z wszystkim poradziła sobie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nochowa w składzie - Jagoda Chojnacka i Karolina Piasecka. Jury przyznało dwa drugie miejsca -uczennicom z Dąbrowy: Gabrieli Michalewicz i Marcie Szczepaniak oraz z Katolickiego Gimnazjum - Nadii Potockiej i Barbarze Jankowiak. Trzecie miejsca również przypadły gimnazjalistkom z Dąbrowy i Katolickiego Gimnazjum: Michalinie Chrobak i Oliwii Miodowicz oraz Katarzynie Popek i Klaudii Szymańskiej.

Różnice punktowe były tak nieduże, że jury postanowiło przyznać też dwa wyróżnienia, które zdobyły Zuzanna Kmieć i Julia Menzel z ZSPiG w Śremie oraz Julia Nowak i Dominika Katafiasz z Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Każdy uczeń otrzymał upominek.

Konkurs odbył się już kolejny raz i mamy nadzieję, że będzie kontynuowany.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
TAJLANDIA-WYCIECZKA SUPER CENA!!!
6990,00 ZŁ 5689,00 ZŁ
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
44,00 PLN
super promocja
270,00

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie