17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

12 października 2017

Dzień Patrona

W piątek 29 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów świętowano Dzień Patrona. Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Śremu, który dokonał uroczystego otwarcia nowego boiska sportowego. Po tej ceremonii rozegrany został mecz inauguracyjny z udziałem radnych miejskich oraz nauczycieli naszej szkoły w towarzystwie gorąco kibicujących uczniów wszystkich klas.

Ważnym wydarzeniem tego dnia była uroczystość ślubowania, podczas której uczniowie klasy czwartej i klasy siódmej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności SP 5 i złożyli ślubowanie, a Samorząd Uczniowski dokonał prezentacji członków Prezydium oraz przedstawił program swej działalności. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom i rodzicom, wręczyła czwarto- i siódmoklasistom legitymacje potwierdzające przynależność do społeczności szkolnej.

Tego dnia w szkole nie zabrakło atrakcji.

Uczniowie wszystkich klas obejrzeli w szkolnej stołówce spektakl pt. „Jedyna, której nie zepsuła sława” poświęcony sylwetce Marii Skłodowskiej-Curie. Młodzież wcielająca się w postaci, zarówno noblistki, jak i jej krewnych i przyjaciół, w ciekawy sposób przedstawiła życie tej niezwykłej kobiety. Przygotowany w konwencji lekcji spektakl sprawił, że odbiorcy oprócz wrażeń estetycznych, mogli utożsamić się z aktorami i podejmować próby nazwania cech „tej, której nie zepsuła sława”, cech będących wzorem dla współczesnych.

Uczniów wraz z opiekunami zaproszono do odwiedzenia poszczególnych stanowisk poświęconych Noblistom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawa i quiz poświęcone twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie mieli też okazję przekonać się, jak ciekawe są wiersze Miłosza i Szymborskiej, uczestnicząc aktywnie w prezentacji pt. „Co łączy Miłosza i Szymborską?” oraz mogli przenieść się duchowo do dnia nadania imienia, oglądając prezentację relacjonującą to wydarzenie. Nie zabrakło też interesujących warsztatów pt. „Kolorowa chemia” czy wystawy poświęconej Lechowi Wałęsie. Uczniowie wzięli również udział w konkursach wiedzy o Polskich Noblistach.

Z okazji Dnia Patrona rozegrano turnieje sportowe. Reprezentanci wszystkich klas mogli rywalizować ze sobą w różnych dyscyplinach np. siatkówce czy piłce nożnej.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Dzień Patrona był niezwykle ciekawy i bogaty w wydarzenia. I choć ten przeszedł do historii, następny już za rok!

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

280,00
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
1200
44,00 PLN
1100
900

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie