21 lipca 2018, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

02 sierpnia 2017

Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla lokalnej społeczności i realizują program „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego projektu spotykają się z mieszkańcami, młodszymi i starszymi, rozmawiają z nimi o różnych problemach i starają się pomóc. Propagują bezpieczeństwo w szerokim tego słowa znaczeniu.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Dlatego w okresie wakacyjnym policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie starają się uczestniczyć w różnych, lokalnych inicjatywach. Dzięki temu są jeszcze bliżej mieszkańców i poszerzają wiedzę o tym, co ich trapi, budują zaufanie i nawiązują kontakty z osobami, z którymi mogą później zawiązywać lokalne koalicje na rzecz bezpieczeństwa.

Takie przedsięwzięcia są też okazją do tego, aby policjanci z dziećmi i młodzieżą mogli porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji i o zawodzie policjanta, co najmłodszych zawsze bardzo interesuje. Natomiast dorosłych mundurowi starają się informować o aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak było m. in. na festynie rodzinnym w Psarskiem, gdzie prezentowała się także policyjna Grupa Realizacyjna.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

super promocja
270,00
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
od 1177,00zł/os od 977,00 zł/os
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
1200
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
1100

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie