27 maja 2018, niedziela, Imieniny obchodzą:

Aktualności

13 czerwca 2017

Dzieła Noblistów

9 czerwca po raz siódmy w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Prozy „Dzieła Noblistów”. Celem konkursu jest zarówno zainteresowanie uczniów poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich, jak i popularyzowanie twórczości literackiej patronów Gimnazjum nr 1 w Śremie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji dowolnego utworu poetyckiego oraz prozatorskiego noblistów. W tym roku największą popularnością cieszyła się poezja Szymborskiej. Recytatorzy sięgnęli też po fragmenty „Chłopów” Reymonta, „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy” czy „Latarnika” Sienkiewicza, a nawet „Dolinę Issy” Miłosza.

Konkurs wygrała Agnieszka Jędrzejczak z ZSPiG w Nochowie, która oczarowała wszystkich recytując wiersz „Dusza” Wisławy Szymborskiej oraz fragment „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta. Drugie miejsce przyznano Agacie Bartkowiak z ZSPiG w Zbrudzewie i Julii Ogrodowskiej z ZSPiG w Nochowie. Trzecie miejsce zajęły Dominika Siejakowska z ZSPiG w Nochowie i Laura Jasiczak z Gimnazjum nr 1 w Śremie. Ponadto wyróżnieni zostali: Tomasz Przybylski i Sara Lewandowska z ZSPiG w Nochowie oraz Zuzanna Grygier z Gimnazjum nr 1 w Śremie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

44,00 PLN
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
280,00
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
super promocja
270,00
3,100.00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie