17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

21 września 2017

Działania EDWARD 2017

W dniu 21 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Policjanci ze śremskiej jednostki wzorem wszystkich mundurowych z Unii Europejskiej zaplanowali działania profilaktyczne i kontrole dla mieszkańców naszego powiatu. Edward promuje wizję „ZERO wypadków śmiertelnych na drogach”. Zróbmy wszystko aby tak było. Razem możemy więcej.

W wyniku wypadków drogowych każdego dnia na drogach państw Unii Europejskiej życie traci średnio 70 osób. Są wśród nich kierowcy pojazdów, motocykliści, rowerzyści… Są w nich mężczyźni, seniorzy, kobiety, nastolatki i dzieci. Codziennie setki osób dotyka śmierć i ból po utracie bliskiej, kochanej osoby. Tylko wczoraj w Wielkopolsce w wyniku wypadków drogowych życie straciły 4 osoby. Na terenie powiatu wrzesińskiego śmierć poniósł motocyklista, a w powiecie pilskim zginęło podróżujące małżeństwo.

 

Każde z państw dąży do ograniczenia drogowych tragedii. Kraje unii łączą się we wspólnych pracach nad poprawą warunków drogowych i bezpieczeństwa podróżowania. By zaakcentować jak poważny to jest problem, 21 września będziemy obchodzić “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Jest on organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od ponad 10 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział polskich policjantów ruchu drogowego zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego z policjantami z innych krajów. Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu 21 września br. Z całą pewnością założenie to będzie niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

 

W działania wzorem wszystkich policjantów w Polsce włączyli się również funkcjonariusze śremskiej jednostki. Od początku września zintensyfikowaliśmy spotkania edukacyjne na temat bezpieczeństwa drogowego. Zajęcia profilaktyczne najbardziej intensywne odbywają się w szkołach. Tam na spotkaniach z dziećmi i rodzicami, funkcjonariusze wskażą jak każdy uczestnik ruchu drogowego – bez względu na wiek- może swoim zachowaniem wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na ulicach naszego Powiatu.

 

Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Śremie oraz „Klub Relax” Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie wspólnie z partnerami organizują kolejną edycję działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W dniach 26 – 28 września wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu śremskiego wręczymy elementy odblaskowe. Dzieci wiele dowiedzą się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i będą uczyły się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań z pierwszakami będzie sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

 

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest organizowana przez śremską Policję od wielu, wielu lat. Ale pierwsze lekcje w plenerze o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, dla pierwszaków z podstawówek, zorganizowaliśmy  w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej dokładnie 10 lat temu, we wrześniu 2007 roku. Minęło 10 lat, a formuła organizacyjna tego przedsięwzięcia sprawdziła się i co najważniejsze cały czas jest aktualna. Wychodzimy naprzeciw obecnym zagrożeniom w ruchu drogowym i staramy się pomóc rodzicom i nauczycielom w tym, aby przygotować najmłodszych do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego.


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1200
1200
1000
900
1100
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
36 28

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie