17 lipca 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 października 2017

Anna Maria Wesołowska

9 października w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury odbyło się spotkanie ze znaną między innymi z popularnego programu telewizyjnego sędzią Anną Marią Wesołowską.

 Podczas dwugodzinnej prelekcji pod hasłem „Dziecko w rodzinie” poruszone zostały tematy wynikających z przepisów obowiązków rodziców wobec dzieci oraz dzieci wobec rodziców, a także przeciwdziałania przestępstw wśród małoletnich poprzez edukację prawną.

Jedną z inicjatyw propagowaną przez sędzię są „kąciki prawne”, czyli miejsca w placówkach oświatowych, gdzie wywieszone są przydatne dla młodzieży wiadomości z zakresu prawa, a także znajdują się pudełka na anonimowe wpisy z problemami uczniów. Jak przekonywała sędzia – przez edukację możemy „wyprostować rzeczywistość”.  

Przytoczone zostały również niektóre z bardziej poruszających spraw, z jakimi miała styczność podczas wieloletniej działalności oraz zmiany jakie  w ostatnich latach zaszły w prawodawstwie związanym z rodziną i nieletnimi.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
OKAZJA !!!
245.000 zł
36 28
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
890,00zł/os cena 719,00 zł/os
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie