21 kwietnia 2018, sobota, Imieniny obchodzą:

Aktualności

02 czerwca 2017

100 kamizelek odblaskowych dla bezpieczeństwa seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie przekazali Klubowi Seniora „Młodzi Duchem” 100 kamizelek odblaskowych. Będą one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów. Chodzi o to, aby osoby starsze były widoczne i bezpieczniejsze w ruchu drogowym.

25 maja br. w Śremie, w auli przy Kościele na Jezioranach, policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora „Młodzi Duchem”.

Głównym celem spotkania było zachęcenie seniorów do korzystania z odblasków nie tylko wtedy, gdy jest to konieczne w związku z uregulowaniami prawnymi. Chodziło o to, aby przekonać starszych mieszkańców Śremu do tego, by nosili kamizelki odblaskowe nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bezpieczny Senior oraz wpisało się w cykl, realizowanych od lat, działań śremskiej Policji, podczas których mundurowi popularyzują ideę bycia widocznym w ruchu drogowym.

Istotną częścią spotkania było przekazanie odblaskowych kamizelek dla Klubu Seniora właśnie po to, aby były one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów.

Na ręce Barbary Jedlińskiej szefowej Klubu „Młodzi Duchem” policjanci przekazali 100 takich kamizelek.

Spotkanie było także okazją do tego, aby po raz kolejny, ostrzec starszych mieszkańców gminy Śrem przed oszustami i innymi przestępcami.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
1100
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
3,100.00 PLN
MIX
59 49

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie